PUCHAR JEDNAK NIE DLA UKKS ISTEBNA 30/09/2021

Drużynie UKKS Istebna nie udało się wywalczyć Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Pilki Nożnej.
W rozegranym wczoraj w Istebnej meczu finałowym podopieczne Marcina Pudalika przegrały z KKS Czarni II Sosnowiec - 0:4 (0:1).

Ekipa z Sosnowca, z reprezentantki kraju w kategoriach młodzieżowych, wzmocniona zawodniczkami z pierwszego zespołu (czołowej ekipy ekstraklasy) od początku narzuciła warunki gry na boisku, jednak w pierwszej połowie do bramki gospodyń sosnowiczanki trafiły tylko raz za sprawą Klaudii Tobiczyk. Nasz zespół miał także swoje szanse, a najlepszą zmarnowała Joanna Czepczor w trzydziestej piątej minucie gry. Czy wyrównujący gol zmienił by obraz tego spotkania?. Raczej nie. Dość powiedzieć, że tuż po akcji Czepczor, słupek istebniańskiej bramki 'obiła' Gabriela Kuczyńska.

W drugą odsłonę przyjezdne rozpoczęły z dużego C, czyli od gola Kamili Fuchs. To trafienie praktycznie przesądziło, o losach finału, bowiem od tego momentu 'Czarne' grały z jeszcze większą swobodą, czego konsekwencją był bramki zdobyte przez Weronikę Kamelę (piękne uderzenie pod poprzeczkę) oraz Klaudii Tobiczyk.

'Góralkom' należy podziękować za awans do finału, ambitną postawę we wczorajszym meczu i życzyć triumfu w klasyfikacji końcowej rozgrywek grupy śląskiej IV ligi.

Bramki: Klaudia Tobiczyk (31, 90), Karolina Fuchs (48), Weronika Kamala (60)