PORAŻKA Z ODRĄ, SPADEK DO II LIGI 01/05/2022

W dzisiejszym meczu XXXI kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie przegrał na Stadionie Miejskim z Odrą Opole 1:3 (0:2).
Ta porażka oznacza, że jastrzębski zespół po czterech sezonach gry na zapleczu ekstraklasy w przyszłym sezonie będzie rywalizować w II lidze.

Już w 1. minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście za sprawą samobójczego gola Remigiusza Borkały. Nasz zespół stworzył sobie dwie okazje po upływie dziesięciu minut, gdy dwukrotnie głową na bramkę Błażeja Sapielaka uderzał Daniel Stanclik. W 19. minucie Odra mogła zdobyć drugiego gola, ale w dobrej sytuacji Tomáš Mikinić uderzył obok słupka. Sześć minut później przed szansą stanął Rafał Niziołek, który uderzał z rzutu wolnego sprzed pola karnego, lecz piłka minęła bramkę. Po chwili ponownie na bramkę Neugebauera uderzał Mikinić, jednak nasz golkiper nie był zmuszony do interwencji. W 34. minucie po raz trzeci w tym meczu okazję miał Mikinić, który tym razem uderzeniem w dłuższy róg zdobył drugiego gola dla opolan. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy przed utratą bramki gospodarzy uratowała poprzeczka po strzale Antoniego Klimka.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy dobrą interwencją popisał się Bartosz Neugebauer, broniąc uderzenie z kilku metrów. W 52. minucie bliski podwyższenia wyniku był Mikinić, ale po jego główce piłka minęła słupek. Po chwili jednak było już 3:0 dla Odry, a na listę strzelców wpisał się uderzeniem z bliskiej odległości Mateusz Spychała. Nasza drużyna starała się zdobyć choćby honorowego gola, co udało się w 90. minucie spotkania, gdy Daniel Stanclik wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie w polu karnym ręką jednego z zawodników Odry.

Bramki: Daniel Stanclik (90+1 - karny) - Remigiusz Borkała (1-samobójcza), Tomáš Mikinič (34), Mateusz Spychała (55)

Skład GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Remigiusz Borkała, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Dawid Szkudlarek (59. Szymon Zalewski) - Łukasz Gajda (59. Miłosz Misala), Władysław Ochronczuk, Nataniel Wybraniec (59. Konrad Handzlik), Farid Ali, Wojciech Łaski - Daniel Stanclik

Skład Odry Opole: Błażej Sapielak - Mateusz Spychała (67. Jakub Szrek), Piotr Żemło, Konrad Kostrzycki, Łukasz Kędziora, Antoni Klimek (78. Maksymilian Tkocz) - Tomáš Mikinič (67. Krzysztof Janus), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek, Konrad Nowak (82. Maciej Wróbel) - Dawid Czapliński (78. Stanisław Hrebeń)