WYGRANA Z POGONIĄ SIEDLCE 27/08/2022

We wczorajszym meczu VIII kolejki piłkarskiej eWnner II ligi GKS Jastrzębie pokonał na Stadionie Miejskim Pogoń Siedlce - 3:1 (0:1).

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, a stroną przeważającą była Pogoń, która już w 3. minucie mogła wyjść na prowadzenie, ale przed stratą bramki uratował miejscowych słupek. Z kolei w 20. minucie na wysokości zadania stanął Grzegorz Drazik, który nie dał się pokonać po groźnym strzale Damiana Nowaka. Minutę później było już jednak 0:1, a na listę strzelców wpisał się był zawodnik GKS-u, Michał Rutkowski, który po małym zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do bramki. Do wyrównania mógł doprowadzić w 26. minucie Bartosz Boruń, którego strzał z rzutu wolnego z ostrego kąta zatrzymał się na poprzeczkę. W trzecim kwadransie oba zespoły stworzyły jeszcze po jednej groźnej sytuacji. W 38. minucie z rzutu wolnego dobrze przymierzył Kamil Włodyka, lecz piłkę zmierzającą w okienko na róg wybił Drazik, a w 45. minucie golkiper gości dobrze interweniował po główce Nataniela Wybrańca.

W przerwie trener Grzegorz Kurdziel zdecydował się na przeprowadzenie czterech zmian i na boisku pojawili się Dominik Klimkiewicz, Kamil Jadach, Dariusz Kamiński i wracający po kontuzji Farid Ali. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem obraz gry zmienił się diametralnie, a nasza drużyna osiągnęła sporą przewagę, którą ostatecznie udokumentowała trzema golami.

Najpierw jednak chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy było groźnie pod naszą bramką, gdy po uderzeniu i rykoszecie piłka nieznacznie minęła słupek. W 49. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Ali, którego strzał został wybity z linii bramkowej, a dziesięć minut później ładną akcję naszej drużyny mógł wykończyć Daniel Stanclik, lecz nieczysto trafił w piłkę. W 66. minucie spotkania kolejny raz dobrą interwencją popisał się Drazik, broniąc uderzenie z ostrego kąta. W kolejnych 15 minutach miał miejsce prawdziwy szturm na bramkę gości. W 69. minucie do wyrównania doprowadził Stanclik, wykorzystując świetne dośrodkowanie Alego. Cztery minuty później po rzucie rożnym dwukrotnie uderzał Stanclik, a piłkę do bramki skierował Szymon Gołuch, jednak wydaje się, że piłka po drugim uderzeniu Daniela przekroczyła linię bramkową i to właśnie jemu zapisujemy tego gola. W 80. minucie kolejny raz do strzału doszedł Stanclik, ponownie po kornerze, lecz tym razem trafił w Mateusza Słodowego. Wynik meczu ustalił w 84. minucie spotkania Jewhenij Zacharczenko, do którego piłka trafiła po rzucie rożnym, a ten z bliska pokonał Macieja Kikolskiego. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu jastrzębianie po raz trzeci w tym sezonie zeszli z boiska z dorobkiem trzech punktow.

Bramki: Daniel Stanclik (69, 73), Jewhenij Zacharczenko (84) - Michał Rutkowski (21)

Skład GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Kacper Kawula (46. Kamil Jadach), Mateusz Słodowy, Jewhenij Zacharczenko, Dawid Szkudlarek (46. Dominik Klimkiewicz) - Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (46. Farid Ali), Natan Wysiński (46. Dariusz Kamiński) - Szymon Gołuch, Daniel Stanclik

Skład Pogoni Siedlce: Maciej Kikolski - Przemysław Misiak (84. Marcinho), Tomasz Lewandowski, Maciej Wichtowski, Michał Rutkowski, Nikodem Fiedosewicz (74. Maciej Kołoczek) - Cezary Demianiuk, Ernest Dzięcioł (84. Jakub Sinior), Kamil Włodyka, Cezary Bujalski (62. Robert Prochownik) - Damian Nowak