GKS JASTRZĘBIE OGRAŁ REZERWY WROCŁAWSKIEGO ŚLĄSKA 24/09/2022

W sobotnim meczu XII kolejki piłkarskiej eWinner II ligi GKS Jastrzębie pokonał na Stadionie Miejskim rezerwy Śląska Wrocław - 1:0 (0:0).
Gola na wagę trzech punktów strzelił Szymon Gołuch

W pierwszych kilkunastu minutach stroną przeważającą był Śląsk, który kilkukrotnie zagroził naszej bramce. Przyjezdni najpierw niecelnie uderzali z rzutu wolnego, następnie w 10. minucie po strzale Przemysława Bargiela bez zarzutu spisał się Grzegorz Drazik, a chwilę po tej sytuacji bliski otwarcia wyniku był Piotr Samiec-Talar, po uderzeniu którego piłka minimalnie minęła okienko naszej bramki. W 18. minucie goście stworzyli sobie kolejną sytuację, kiedy to Drazik uprzedził szarżującego na naszą bramkę Javiera Hyjka. W 20. minucie nasz golkiper ponownie zmuszony był do interwencji, lecz tym razem po niezbyt silnym strzale zawodnika Śląska. W 25. minucie wrocławianie stworzyli sobie najlepszą sytuację. Sam na sam z Drazikiem znalazł się Samiec-Talar, ale górą w tym pojedynku był 'Draziu'. Nasza drużyna pierwszą szansę na zdobycie gola miała w 31. minucie, gdy do rzutu wolnego z dogodnej pozycji podszedł Jewhenij Zaharczenko, lecz uderzył nad bramką. Dwie minuty później było już jednak 1:0, a na listę strzelców wpisał się Gołuch, który przedarł się lewą stroną i strzałem w krótki róg pokonał Oskara Mielcarza. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, chociaż w doliczonym czasie gry celnie z dystansu uderzał jeszcze Dariusz Kamiński.

W drugiej połowie dość długo, bo do 61. minuty, musieliśmy czekać na celny strzał, który oddał Dominik Kulawiak. Goście mogli doprowadzić do remisu dwie minuty później, ale strzał Sebastiana Bergiera z czystej pozycji został zablokowany przez naszą obronę. W 66. minucie powinno być 2:0, lecz miejscowi nie zamienili na gola akcji, w której wyszli w trzech na jednego obrońcę Śląska. W 72. minucie niecelnie z kilkunastu metrów uderzał Marcel Zylla, a w minucie 74. składnej akcji naszego zespołu nie zdołali wykończyć Daniel Szymczak, którego uderzenie obronił Mielcarz oraz Daniel Stanclik, niecelnie dobijając z bardzo ostrego kąta. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry celny strzał oddał jeszcze z rzutu wolnego Przemysław Lech, z którym na raty poradził sobie bramkarz rywali. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.

Bramka: Szymon Gołuch (33)

Skład GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Mateusz Słodowy, Jewhenij Zacharczenko (46. Kacper Kawula), Dominik Kulawiak - Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec, Natan Wysiński (62. Daniel Szymczak), Szymon Gołuch (85. Miłosz Misala) - Daniel Stanclik

Skład Śląska II Wrocław: Oskar Mielcarz - Łukasz Gerstenstein, Jehor Macenko (75. Mariusz Pawelec), Mateusz Stawny, Patryk Caliński (82. Kacper Radkowski), Michał Szmigiel - Piotr Samiec-Talar (75. Mateusz Młynarczyk), Filip Gryglak (75. Robert Pisarczuk), Javier Ajenjo Hyjek, Przemysław Bargiel (57. Marcel Zylla) - Sebastian Bergier