PORAŻKA Z REZERWAMI LECHA POZNAŃ 22/10/2022

W sobotnim meczu XVI kolejki rozgrywek piłkarskiej eWinner II ligi GKS Jastrzębie przegrał na Stadionie Miejskim z rezerwami Lecha Poznań - 0:1 (0:1).

Od początku spotkania to przyjezdni starali się narzucić swój styl gry i mocno atakowali, co zakończyło się golem już w 8. minucie spotkania, kiedy to Grzegorza Drazika pokonał Krystian Palacz, wykorzystując dobre dośrodkowanie z prawej strony. W kolejnych minutach nasza drużyna starała się doprowadzić do remisu i stwarzała kolejne niezłe sytuacje. W 14. i 17. minucie próbował Daniel Stanclik, a chwilę później po wycofaniu spod linii końcowej Farida Alego z kilkunastu metrów nad poprzeczką uderzał Dariusz Kamiński. W 28. minucie kolejny raz groźnie było pod naszą bramką, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Lecha, ale piłka po rykoszecie minęła słupek. W 31. minucie po raz trzeci tego dnia w sytuacji strzeleckiej, tym razem po rzucie rożnym, znalazł się Stanclik, jednak celny strzał naszego napastnika zdołał obronić Krzysztof Bąkowski. W 35. minucie mogło być 2:0 dla gości, lecz po strzale Tomasza Cywki z ponad dwudziestu metrów gospodarzy uratowała poprzeczka. Do końca pierwszej połowy na bramkę Lecha uderzali jeszcze Kamil Jadach, Kamiński i Stanclik, jednak wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa stała pod znakiem przewagi GKS-u Jastrzębie, ale ataki naszej drużyny niestety przypominały bicie głową w mur. W 56. minucie podopieczni Grzegorza Kurdziela byli blisko doprowadzenia do wyrównania, gdy po dobrej akcji Daniela Szymczaka i podaniu do Stanclika nasz napastnik znalazł się w niezłej pozycji, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Bąkowski. Kolejne warte odnotowania sytuacje to te z udziałem Bartosza Borunia, który najpierw uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza, a następnie jego dośrodkowanie wylądowało na górnej siatce. W 77. minucie poznaniacy stworzyli jedyną w drugiej połowie groźną akcję. Sam na sam z Drazikiem znalazł się wówczas Maksymilian Dziuba, ale górą w tym pojedynku był nasz golkiper. Trzy minuty później Bąkowskiego starał się zaskoczyć Szymon Gołuch, jednak również uderzył prosto w bramkarza. Mimo próby zdobycia bramki dającej choćby punkt do ostatniego gwizdka sędziego, wynik nie uległ zmianie i piłkarze GKS-u Jastrzębie musieli przełknąć drugą w tym sezonie gorycz porażki przy Harcerskiej.

Bramka: Krystian Palacz (8)

Skład GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Mateusz Słodowy, Jewhenij Zacharczenko, Dominik Klimkiewicz (46. Dominik Kulawiak) - Dariusz Kamiński, Nataniel Wybraniec, Kamil Jadach (46. Daniel Szymczak), Farid Ali (65. Krystian Mucha), Szymon Gołuch (83. Salvador Pryka) - Daniel Stanclik

Skład Lecha II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Jakub Zagórski, Bartosz Tomaszewski, Patryk Waliś, Krystian Palacz - Norbert Pacławski (76. Maksymilian Dziuba), Tomasz Cywka, Bruno Żołądź, Eryk Kryg, Krystian Sanocki (61. Patryk Gogół) - Łukasz Spławski (83. Kacper Sommerfeld)