PRZEGRANA Z OLIMPIĄ ELBLĄG 27/10/2022

W rozegranym wczoraj na Stadionie Miejskim meczu XVII kolejki rozgrywek piłkarskiej eWinner II ligi GKS Jastrzębie przegrał z Olimpią Elbląg - 0:2 (0:1).

Od początku spotkania do ataku ruszyli goście, a najaktywniejszy był Jan Sienkiewicz, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Grzegorza Drazika uderzeniami z dystansu, lecz nasz golkiper nie dał się pokonać, przy drugim strzale popisując się świetną interwencją. W odpowiedzi w 10. minucie metr obok słupka uderzał Dominik Kulawiak. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się ponownie Sienkiewicz i precyzyjnym strzałem dał Olimpii prowadzenie. W 20. minucie niecelnie zza pola karnego uderzał Bartosz Boruń, a w 34. minucie ponownie przed stratą gola gospodarzy uchronił Drazik, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Arona Stasiaka. W 38. minucie świetną sytuację do doprowadzenia do remisu miał Szymon Gołuch, który po zgraniu piłki przez Mateusza Słodowego z kilku metrów nie trafił w bramkę. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy oba zespołu oddały jeszcze po jednym celnym strzale, ale wynik pozostawał bez zmian.

Na pierwszą groźną sytuację w drugiej części trzeba było czekać do 57. minuty, gdy po dośrodkowaniu niefortunnie interweniował Łukasz Sarnowski, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę na róg wybił Andrzej Witan. Trzy minuty później goście po przejęciu piłki w środku pola wyprowadzili groźną kontrę, na szczęście zakończoną niecelnym strzałem. W 66. minucie ponownie dobrze interweniował Witan, tym razem po celnym uderzeniu z ostrego kąta Daniela Stanclika. Kwadrans przed końcem przyjezdnych próbował zaskoczyć z rzutu wolnego z ostrego kąta strzałem w krótki róg Boruń, lecz w ostatniej chwili piłkę na róg wybił jeden z zawodników Olimpii. Kilkadziesiąt sekund później było już 0:2. Przed polem karnym interweniował Drazik, a piłka ostatecznie trafiła do Stasiaka, który uderzeniem z dystansu do pustej bramki podwyższył prowadzenie przyjezdnych. W ostatnich dziesięciu minutach nasi piłkarze próbowali zdobyć gola kontaktowego, lecz trzy próby Jewhenija Zacharczenki, a także po jednej Borunia i Stanclika nie przyniosły zmiany wyniku i to Olimpia dopisała do swojego konta trzy punkty.

Bramki: Jan Sienkiewicz (14), Aron Stasiak (75)

Skład GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Mateusz Słodowy, Jewhenij Zacharczenko, Dominik Kulawiak (36. Dawid Szkudlarek) - Daniel Szymczak, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (78. Farid Ali), Krystian Mucha (84. Miłosz Misala), Szymon Gołuch (46. Kacper Kawula) - Daniel Stanclik

Skład Olimpii Elbląg: Andrzej Witan - Łukasz Sarnowski, Michał Kuczałek, Adrian Piekarski - Patryk Jakubczyk (80. Konrad Gutowski), Marcin Czernis, Dawid Danilczyk (86. Maciej Famulak), Jan Sienkiewicz, Marcel Stefaniak (80. Kacper Filipczyk) - Aron Stasiak (85. Konrad Łabecki), Dawid Wojtyra (71. Marcin Rajch)