PEWNE ZWYCIĘSTWO SZCZYPIORNISTÓW MKS USTROŃ 24/11/2021

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach grupy czwartej II Ligi piłki ręcznej mężczyzn odniosła drużyna MKS Ustroń.
W rozegranym wczoraj w Cieszynie pojedynku X kolejki podopieczni Piotra Bejnara ograli najsłabszy zespół rozgrywek - UKS SMS Wybicki Kielce - 26:19 (13:7).

Początek pierwszej połowy był nieco nerwowy, bowiem długo żaden z zespołów nie mógł zdobyć bramki. Pierwszego gola na swoje konto zapisali goście, ale potem cztery razy z rzędu trafili nasi szczypiorniści (4:1). W następnym fragmencie gra się wyrównała (7:4, 8:6). W ostatnich pięciu minutach premierowej odsłony ustronianie 'przycisnęli', aplikując rywalom pięć bramek, sami tracąc tylko jedną (13:7).

W drugiej części gry nasz zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie, stopniowo powiększając przewagę (14:7, 17:9, 20:10, 24:13). W końcówce ekipa z Ustronia 'nieco poluzowała', ale nie miało to wpływu na końcowy wynik..

Skład MKS Ustroń: Bartosz Aronik, Jan Cieślar - Szymon Gogółka (5), Marcin Białkowski (5), Michał Jopek (4), Mateusz Cieślar (4), Szymon Patyna (3), Piotr Szturc (2), Piotr Gawlas (1), Dawid Jenkner (1), Artur Kwolek (1), Przemysław Polok, Łukasz Gogółka, Arkadiusz Czapek, Mateusz Turoń oraz Piotr Browarczyk

Skład UKS SMS Wybicki Kielce: Jan Kaspeprek , Michał Stec- Jakub Bąk (6), Aleksander Wójcik (4), Jakub Cichoń (3), Jakub Majcher (2), Bartłomiej Pawlikowski (1), Adrian Pieńkus (1), Bartosz Chendoszko (1), Filip Piwowarczyk (1), Kacper Dziedzic, oraz Wiktor Wotliński, Kamil Adaś