FRYCZ CZWARTY W BOLOGNA MOTOR SHOW 12/12/2005

Sebastian Frycz zajął czwarte miejsce w Trofeo Super 1600 - serii równoległych wyścigów na betonowo-ziemnym torze w Lonsdale Arena na terenie salonu Moto Show we włoskiej Bolonii.
W eliminacjach na dystansie 2 x 2 okrążenia, jadący Fiatem Punto Super 1600, Frycz pokonał zwycięzcę Rajdu San Remo, Alessandro Perico (Renault Clio), przegrał z fabrycznym kierowcą Peugeota, Lucą Rossettim, oraz wygrał z triumfatorem Challenge Scoula Federale SCAI, Davide Medicim (Fiat Punto), dzięki czemu awansował do półfinału z pierwszego miejsca w grupie 'niebieskiej'.
Tu zmierzył się z utalentowanym włoskim kierowcą młodego pokolenia, Andreą Cortinovisem.
W pierwszym wyścigu kierowca Renaulta Clio wygrał z Fryczem o 5,14 sekundy. W drugim lepszy był Frycz, tyle że jego przewaga na mecie wyniosła tylko 0,24 sekundy i dlatego do finału awansował Cortinovisi.
W pojedynku o trzecie miejsce Frycz zmierzył się z Davide Medicim, którego kierowca ze Szczyrku pokonał w eliminacjach. W decydującym o podium pojedynku, lepszy okazał się Włoch, który dwukrotnie pokonał Frycza, w pierwszym o 1,66 a w drugim o 0,73 sekundy.
Triumfatorem imprezy został Stefano Bizzarii (Renault Clio).

W tym miejscu warto zaznaczyć, że ścigający się na polskich drogach w barwach Automobilklubu Cieszyńskiego kierowca był pierwszym polskim rajdowcem uczestniczącym w tej prestiżowej imprezie.

Autor: Informacja SRiWR "OLZA"