PORAŻKA Z BEŁCHATOWEM 23/12/2006

Wczoraj siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali na wyjeździe z ekipą BOT Skra Bełchatów 2:3 (26:24, 28:30, 15:25, 25:18, 10:15) w meczu drugiej kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki.
Mecz pomiędzy najlepszymi ekipami poprzedniego sezonu trzymał w napięciu od początku aż do końca.

W pierwszym secie początkowo przewagę mieli gospodarze, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:6, po drugiej przerwie prowadzili jastrzębianie 16:15, którzy wykorzystując błędne ataki rywali wygrali pierwszą odsłonę do 24.

W drugiej partii znów trwała wyrównana walka. Przy stanie 26:26 skutecznie zaatakował Bartłomiej Neroj, a następnie w ataku pomylił się Australijczyk Igor Yudin.

Trzeci set rozpoczął się od silnego uderzenia gospodarzy, którzy po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:1. Tej przewagi siatkarze Skry nie roztrwonili i po ataku Kanadyjczyka Dana Lewisa wygrali do 15.

W czwartym secie losy się odwróciły i to jastrzębianie bezpiecznie prowadzili (12:6, 16:9). Świetnie w bloku spisywali się Paweł Siezieniewski i Łukasz Kadziewicz zatrzymując ataki najskuteczniego w drużynie gości Mariusza Wlazłego.

Tie-break był niestety wyrównany tylko do stanu 5:5, potem dwie akcje Piotra Gruszki i skuteczny atak Wlazłego wyprowadził mistrzów Polski na trzypunktowe prowadzenie. Jastrzębianie zdołali jeszcze odrobić dwa punkty, jednak końcówka należała do siatkarzy Skry. Mecz zakończył nieudanym atakiem Dawid Murek.

Świetny mecz w drużynie gości rozegrał Grzegorz Szymański, który zdobył 27 punktów, o jeden mniej co najskuteczniejszy gracz Skry, Mariusz Wlazły. Piętnaście punktów dorzucił Paweł Siezieniewski, a Dawid Murek zanotował na swoim koncie 13 oczek.

Skład Jastrzębskiego Węgla:

Skład Jastrzębskiego Węgla: Ivanov, Pliński (6), Murek (13), Siezieniewski (15), Kadziewicz (9), Szymański (27), Rusek (libero) - Yudin (2), Gorzewski (3), Kamiński (2), Bednaruk

Skład Skry: Dobrowolski, Heikkinen (12), Gruszka (22), Włazły (28), Neroj (4), K. Stelmach (2), Ignaczak (libero) - Lewis (4), Wnuk (1), Maciejewski

Autor: Informacja SRiWR "OLZA"