JASTRZĘBSKI WĘGIEL OGRANY PRZEZ RESOVIĘ 07/12/2008

Wydawało się, że łatwa wygrana nad Treflem Gdańsk zakończyła kryzys w drużynie Jastrzębskiego Węgla. Niestety w piątek podopieczni Roberto Santilliego doznali kolejnej porażki, tym razem przegrywając we własnym obiekcie z Asseco Resovią Rzeszów 1:3 (23:25, 25:19, 21:25, 20:25).

Pierwszy set spotkania inaugurującego VIII kolejkę rozgrywek Plus Ligi, długo przebiegał pod kontrolą gospodarzy, którzy na obie przerwy techniczne schodzili z przewagą dwóch punktów. Jednak zaraz po drugiej przerwie goście doprowadzili do wyrównania, wprowadzając w ten sposób dużą nerwowość w poczynania siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Owa nerwowość była główną przyczyną, że w końcówce gospodarze nie wykorzystali dwóch ataków i właśnie tych dwóch punktów zabrakło w ostatecznym rozrachunku pierwszej partii.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, jednak już przed pierwszą przerwą techniczną inicjatywę przejęli nasi siatkarze (8:6), którzy szybko odskoczyli na kilka punktów (16:11). Dobrze grał zwłaszcza jastrzębski blok i stąd pewna wygrana w drugim secie.

Trzecia partia była wyrównana do drugiej przerwy technicznej (6:8, 15:16), niestety potem szwankujące przyjęcie nie specjalnie trudnych zagrywek Resovii, dało gościom kilka punktów przewagi, które dowieźli do końca.

O początku czwartego seta lepiej byłoby nie pisać. Wystarczy tylko powiedzieć, że podopieczni Ljubomira Travicy prowadzili już 11:3!. Tej straty nieźle grający rzeszowianie po prostu nie mogli zmarnować.

O ile siatkarzy gospodarzy nie ma specjalnie za co chwalić (na pewno nie za przyjęcie, no może poza Pawłem Ruskiem, a już zupełnie nie za zagrywkę) to na słowa uznania zasługują kibice, którzy w piątek stworzyli fantastyczną atmosferę w Hali Borynia.

Skład Jastrzębskiego Węgla: Nico Freriks, Wojciech Jurkiewicz, Patryk Czarnowski, Robert Prygiel, Guillaume Samica, Rafa, Paweł Rusek (libero) - Adam Nowik, Grzegorz Łomacz, Igor Yudin, Benjamin Hardy

Skład Resovii: Marcin Wika, Aleksander Mitrović, Bartosz Gawryszewski, Łukasz Perłowski, Paweł Papke, Ivan Ilić, Krzysztof Ignaczak (libero) - Tomasz Kusior, Krzysztof Gierczyński, Mikko Oivanen, Paweł Woicki

Autor: Informacja SRiWR "OLZA"