PORAŻKA Z ZAKSĄ 08/11/2018

We wczorajszym meczu VI kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Pomarańczowymi 3:0 (25:18, 25:22, 25:20) i pozostała liderem rozgrywek.

Pierwszy punkt spotkania zdobył Piotr Hain po bloku na Aleksandrze Śliwce. Udana kontra w wykonaniu Dawida Konarskiego dała przyjezdnym prowadzenie 3:1, a kiedy Julien Lyneel zaserwował asa było 6:4. Po chwili Benjamin Toniutti odpowiedział asem, po czym gospodarze wyrównali stan seta po 7. Jastrzębianie przeważali do stanu 10:9, potem jednak Śliwka zablokował Konarskiego, a następnie Łukasz Kaczmarek posłał na stronę pomarańczowych asa i ZAKSA objęła dwupunktowe prowadzenie (10:12). Po czasie wziętym przez trenera Ferdinando De Giorgiego kędzierzynianie nadal nadawali ton wydarzeniom na boisku (10:14). Gospodarze świetnie prezentowali się w grze obronnej i kontrataku. Ich serię przerwał dopiero Lyneel. Przy stanie 12:17 szkoleniowiec JW zareagował wzięciem drugiej przerwy na żądanie. Wicemistrzowie Polski wyraźnie złapali swój rytm gry i w tym momencie ciężko było znaleźć sposób na to, by im się przeciwstawić. As serwisowy Kaczmarka dał naszym rywalom pierwsze setbole przy stanie 17:24. Goście raz zdołali się wybronić, ale w kolejnej akcji Lukas Kampa zaserwował w siatkę.

Drugą partię Pomarańczowi znów otwarli w dobrym stylu (2:0, 4:2). Punktowa zagrywka Kampy była równoznaczna z rezultatem 7:5 dla naszej drużyny. Podobnie jak w pierwszym secie, tak i teraz kędzierzynianie nie pozwolili naszej ekipie zbytnio się rozpędzić. Kąśliwe serwy autorstwa Łukasza Wiśniewskiego sprawiły, że wkrótce na tablicy świetlnej pojawił się wynik remisowy (7:7). Skuteczny blok Konarskiego na Śliwce ponownie dał jastrzębianom dwupunktowe prowadzenie (10:8). Ta sytuacja wymusiła reakcję trenera Andrei Gardiniego w postaci przerwy na żądanie. W kolejnym fragmencie tego seta trwała regularna wymiana ciosów. W szeregach gospodarzy błyszczał Sam Deroo. Walka punkt za punkt miała miejsce do stanu po 19. Dwie przytomne akcje na siatce w wykonaniu Mateusza Bieńka pozwoliły ekipie z Opolszczyzny zyskać dwupunktowy zapas (19:21). W najważniejszym momencie secie zadziałał blok ZAKSY i to wicemistrzowie kraju znów cieszyli się z wygranego seta.

Początkowa część trzeciej odsłony to siatkarska bitwa, w której raz jedni, raz drudzy obejmowali prowadzenie. As Lukasa Kampy, który 'skrótem' zaskoczył mistrza świata, Pawła Zatorskiego, oznajmił rezultat 7:6 dla JW. Wkrótce potem Grzegorz Kosok 'ustrzelił' serwisem niezawodnego dotąd Deroo (10:9). Kiedy nasza drużyna uzyskała dwupunktową przewagę szkoleniowiec gospodarzy poprosił o czas dla swojej ekipy. Po pauzie Christian Fromm potężnym atakiem po rękach blokujących ZAKSY dał naszej ekipie dwunasty punkt (przy dziewięciu 'oczkach' kędzierzynian). Wicemistrzowie kraju nie dali się wybić z rytmu. Znów włączyli swój 'wyższy bieg', wyrównali wynik, a następnie objęli dwupunktowe prowadzenie (13:15). W tych akcjach błyszczał Śliwka. Przerwa na żądanie 'Fefe' De Giorgiego nie była w stanie zatrzymać gospodarzy. Ci rozkręcili się na dobre i niebawem mieli już cztery 'oczka' w zapasie (13:17). W trakcie seta na placu gry pojawili się Salvador Hidalgo Oliva oraz Dawid Gunia. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Świetnie spisujący się Śliwka odbierał naszej drużynie dalszą ochotę do gry (18:23). W ostatniej akcji meczu nasz atakujący wyraźnie pomylił się w ataku.

MVP meczu wybrany został Piotr Zatorski

Skład Jastrzębskiego Węgla: Christian Froom (11), Piotr Hain (4), Lukas Kampa (3), Julien Lyneel (9), Grzeorz Kosok (6), Dawid Konarski (11), Jakub Popiwczak (libero) - Paweł Rusek, Jakub Bucki, Nikodem Wolański, Salvador Hidalgo Oliva (2), Dawid Gunia

Skład ZAKSy Kędzierzyn-Koźle: Sam Deroo (17), Łukasz Wiśniewski (8), Łukasz Kaczmarek (9), Aleksander Śliwka (7), Mateusz Bieniek (11), Benjamin Toniutti (1), Paweł Zatorski (libero) - Brandon Koppers (1), Przemysław Stępień

Wypowiedzi pomeczowe:

Piotr Hain, środkowy Jastrzębskiego Węgla:
ZAKSA to bardzo solidna i stabilna drużyna, która gra bardzo równo i nie grając przeciwko nim swojego najlepszego spotkania, a to dzisiejsze ponad wszelką wątpliwość do takich należało z naszej strony, nie sposób wygrać w Kędzierzynie-Koźlu. Tym meczem ZAKSA potwierdziła, że jak na razie gra najlepszą siatkówkę w lidze. Zasłużenie wygrali wszystkie spotkania w sezonie i zasłużenie zajmują pierwszą pozycję w tabeli. My musimy ten mecz jak szybciej wymazać z naszej pamięci. Przeanalizujemy sobie to spotkanie, wyciągniemy wnioski, ale z drugiej strony nie ma co tego wszystkiego strasznie przeżywać, bo liga pędzi i trzeba skupić się już na najbliższym meczu z kolejnym trudnym rywalem Treflem Gdańsk.

Paweł Zatorski, libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle:
Rzeczywiście gra się z nami ciężko. Wiemy, że jeśli utrzymamy swój poziom, to nawet tym najlepszym zespołom, co było widać dziś przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, ciężko jest nas złamać. Mimo że zdarzają nam się pojedyncze błędy, to nie wpadamy w jakieś ogromne serie. Nawet kiedy przegrywamy dwoma, trzema punktami, tak jak to miało miejsce w trzecim secie, to potrafimy zachować zimną głowę i wyjść z tego trudnego momentu. Oczywiście wiemy, że przed nami jeszcze wiele trudnych spotkań, choćby to najbliższe na Podpromiu w Rzeszowie. Nie chcemy się podniecać tą serią, którą mamy. To jest początek sezonu. Pamiętamy poprzedni sezon, gdzie mieliśmy piękną serię, która skończyła się w najmniej odpowiednim momencie – przed Pucharem Polski. Tak że liczymy na kolejne dobre spotkania.

Design & Copyright © 2005 - 2018 OlzaNet

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

1. Dane osobowe przekazywane w formularzach dostępnych na naszej stronie internetowej przetwarzane są:
    • zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
    • zgodnie z wdrożoną Polityką bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych osobowych.
  2. Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” z siedzibą przy ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn, tel. 338578720, adres email: biuro@olza.pl
  3. Z Inspektorem Ochrony danych osobowych można skontaktować się pod numerem telefonu 338578720 wew. 23, drogą pocztową: ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn.
  4. Stowarzyszenie ma prawo przetwarzać Państwa dane osobowe zamieszczane w formularzach wyłącznie w celach, do których formularze te zostały udostępnione, tj.: rejestrowania użytkowników i kontaktowania się w celach zgodnych z treścią przesłanej do nas wiadomości, a także na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem oraz w celach archiwalnych i statystycznych.
  5. Stowarzyszenie ma prawo udostępniać dane osobowe podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, a także dostawcom usług bazodanowych na podstawie stosownych umów.
  6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Stowarzyszenie przez okres niezbędny do zrealizowania celu, w jakim zostały zebrane, z tym że Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do przetwarzania Państwa danych również przez okres wymagany do dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem, a także prowadzenia spraw archiwalnych i statystycznych.