ZWYCIĘSKI DEBIUT TRENERA KOVACIA 07/12/2019

W rozegranym wczoraj w Rzeszowie meczu IX kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel w debiucie trenera Slobodana Kovacia na ławce trenerskiej naszej drużyny pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:12, 25:20, 25:15).

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Od stanu 7:7 nasz zespół najpierw za sprawą Jurija Gładyra wykorzystał kontratak, następnie Damian Schulz zaatakował w aut, a potem Dawid Konarski zatrzymał blokiem Nicholasa Hoaga. Po czasie wziętym przez trenera Piotra Gruszkę, Konarski raz jeszcze zablokował Hoaga (11:7). As serwisowy dobrze usposobionego Konarskiego oznaczał wynik 16:9.. Nasz zespół grał koncertowo, dokładając kolejne asy jak dwukrotnie uczynił to Graham Vigrass (24:11). Ostatnie słowo w secie należało do bezbłędnie atakującego Christiana Fromma (25:12).

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze (6:8). Przy serwisie Gladyra i pomyłkach w ataku Rafała Buszka naszej drużynie udało się odrobić stratę, a następnie zyskać przewagę (11:9). Niebawem przyjmujący Asseco Resovii poprawił się i odwrócił wynik na korzyść gospodarzy (14:15). As serwisowy Tomasza Fornala powstrzymał nieco zapędy rzeszowian (18:17). Po czasie wziętym przez szkoleniowca gospodarzy Fornal w pięknym stylu zaatakował z szóstej strefy (19:17). Później Jastrzębski Węgiel dołożył skuteczny blok i było już 22:18. Pewnie grający nasz zespół zwyciężył także i w drugiej partii.

Początek trzeciej odsłony znów miał wyrównany początek, z lekkim wskazaniem na nasz zespół. W początkowym fragmencie tego seta błyszczał zwłaszcza Fromm, który efektownie prezentował się w atakach z szóstej strefy. Później popracował jastrzębski blok, a brylował w tym elemencie Konarski (10:7). W kolejnej części seta swoje w ofensywie dokładał MVP tego spotkania Tomasz Fornal (14:9). Jastrzębski Węgiel grał pewnie, bez najmniejszych potknięć (21:12). To była demonstracja siły! Seta i całe, jednostronne spotkanie zakończyła akcja, w której Lukas Kampa skutecznie zakończył kontratak!

Skład Jastrzębskiego Węgla: Tomasz Fornal (10), Jurij Gładry (11), Dawid Konarski (15), Christian Froom (10), Graham Vigrass (6), Lukas Kampa (3), Jakub Popiwczak (libero) - Julien Lyneel (libero), Paweł Rusek

Skład Asseco Resovii Rzeszów: Bartłomiej Lemański (3), Damian Schulz (11), Nicholas Hoag, Bartłomiej Krulicki (4), Marcin Komenda (2), Tomas Rousseaux (3), Luke Perry (libero) - Rafał Buszek (9), Kawika Shoji, Nicolas Marechal