DRUGIE ZWYCIĘSTWO W LIDZE MISTRZÓW 20/12/2019

W swoim drugim meczu w rozgrywkach grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał we własnej hali VC Greenyard Maaseik - 3:0 (25:17, 25:20, 25:21).

Pierwszy set wczorajszego spotkania przebiegł wyraźnie pod dyktando naszej drużyny, która zdominowała rywali skutecznym atakiem oraz kontratakiem. Najskuteczniejsi w tej partii po naszej stronie byli: Christian Fromm oraz Dawid Konarski, którzy zdobyli po pięć punktów.

W drugiej partii nasi mistrzowie Belgii próbowali nawiązać z Pomarańczowymi wyrównany pojedynek, ale od stanu 8:8 nasza drużyna zaczęła odjeżdżać przyjezdnym. W szeregach Jastrzębskiego Węgla błyszczał niezawodny w ofensywie Konarski (15:10). Przy zagrywce Jurija Semeniuka i skutecznej kontrze Jelte Maana goście niebezpiecznie zbliżyli się na różnicę dwóch 'oczek', ale Tomasz Fornal przerwał serię VC Greenyard Maaseik. Za chwilę goście znów przycisnęli JW (Maan!) i dystans punktowy na korzyść naszej ekipy wynosił już tylko punkt. Dzięki dobrym akcjom Fornala podopieczni Slobodana Kovacia zdołali uspokoić sytuację (22:19). Drugą osłonę zamknął efektywny blok Fromma.

Goście słynący z odrabiania strat ze stanu 0-2 w setach (jak to miało miejsce w ich dwóch poprzednich meczach z Halkbankiem Ankara i Zenitem Kazań) Belgowie śmiało rozpoczęli trzeciego seta (5:6, 6:7). W dalszej części seta wciąż trwała walka cios za cios (13:13, 16:16). Dopiero po nieudanym ataku Andrija Aganitsa miejscowi zyskali dwupunktową przewagę (18:16). Po czasie wziętym przez trenera gości Belgowie doprowadzili do wyrównania. Jastrzębski Węgiel szybko opanował sytuację, a po udanej akcji z szóstej strefy w wykonaniu Fornala wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (22:19). Seta i całe spotkanie zakończył as serwisowy Jakuba Buckiego

MVP spotkania wybrany został Lukas Kampa.

Skład Jastrzębskiego Węgla: Dawid Konarski (14), Christian Froom (9), Jurij Gładyr (4), Lukas Kampa, Tomasz Fornal (11), Graham Vigrass (5), Jakub Popiwczak (libero) - Paweł Rusek, Jakub Bucki (1)

Skład VC Greenyard Maaseik: Jan Zimmermann, Jette Maan (11), Andri Aganits (5), Jonas Kvalen (11), Simon Peeters (3), Jurij Semeniuk (4), Just Bronkers (libero) - Xavier Folguera Estruga, Robert Wójcik, Elias Thys, Rasmus Breuning Nielsen (6)