WYGRANA JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA Z TREFLEM 22/12/2019

Drużyna Jastrzębskiego Węgla pokonała na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:1 (25:18, 25:14, 23:25, 25:19) w niedzielnym meczu XI kolejki siatkarskiej PlusLigi.

Spotkanie w Ergo Arenie rozpoczęło się po myśli naszej drużyny. Skuteczny atak Dawida Konarskiego, kontra Grahama Vigrassa, a następnie udany blok Lukasa Kampy na Pablo Crerze, dał naszej ekipie prowadzenie 9:5. Gospodarze szybko zniwelowali stratę, ale później zagrywką 'przycisnął' ich Kampa (m.in. as serwisowy) i było 12:8. Jastrzębski Węgiel utrzymywał dobry rytm gry, a po kolejnym efektywnym bloku naszego kapitana zyskał pięciopunktową przewagę (18:13). Siłą przyjezdnych była pewna pierwsza akcja oraz serwis.  Jednostronnego seta zakończył Vigrass atakiem ze środka.

Napędzani znakomitymi akcjami Konarskiego Pomarańczowi pewnie radzili sobie również od początku drugiej partii (7:5, 10:7). Gdańszczanie jednak nie odpuścili i za sprawą skutecznego w ofensywie Bartosza Filipiaka niebezpiecznie się zbliżyli do naszego zespołu (12:11). Nerwową sytuację uspokoił nieco as serwisowy Jurija Gładyra (14:11). Dobrą robotę w defensywie jak zwykle wykonał Jakub Popiwczak. Kiedy Ruben Schott przestrzelił w ataku, jastrzębianie odskoczyli na cztery punkty (16:12). Klasą dla siebie był Konarski. Na dystansie seta swoje w ataku i bloku dołożył Christian Fromm (22:14). W ostatniej akcji te odsłony Konarski sprytnie przelobował (!) blok Trefla Gdańsk.

W trzeciego seta lepiej weszli gdańszczanie (4:6, 6:8). Później jednak Kampa zaczął wywierać presję na rywalach w polu serwisowym, dzięki czemu goście odwrócili wynik na swoją korzyść (9:8). Dalszy fragment seta to walka cios za cios, z której znów jastrzębianie 'uwolnili się' za sprawą świetnych serwisów Kampy (18:15).  Niestety, później to gdańszczanie doszli do głosu, zdobywając cztery punkty z rzędu (18:18). Gra na styku do tego stopnia napędziła gdańskie lwy, że ostatecznie to drużyna trenera Michała Winiarskiego wyszła zwycięsko w tej partii.

Czwarta część meczu rozpoczęła się od czterech punktów zdobytych przez Tomasza Fornala! W kolejnym fragmencie seta Pomarańczowi nie zwalniali tempa, a prym w naszych szeregach wiódł niezawodny Konarski (10:3). Dwie znakomite obrony Popiwczaka, które pozwoliły utrzymać piłkę w grze, ostatecznie zakończyły się udaną kontrą w postaci punktowego bloku (12:4). Gdański zespół rzucił na szalę wszystko, co miał (15:10, 17:12), ale Pomarańczowi nie pozwolili sobie na roztrwonienie bezpiecznej przewagi punktowej. Jastrzębski Węgiel zwyciężył w secie do 19 i całym spotkaniu 3:1.

MVP meczu wybrany został rozgrywający JW Lukas Kampa.

W ten oto sposób siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli rok 2019. Następny mecz Pomarańczowi rozegrają 15 stycznia 2020 w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski (rywal, miejsce i godzina meczu nie są jeszcze znane).

Skład Jastrzębskiego Węgla: Lukas Kampa (8), Tomasz Fornal (15), Graham Vigrass (6), Dawid Konarski (20), Christian Froom (16), Jurij Gładyr (5), Jakub Popiwczak (libero) - Paweł Rusek, Michał Szalacha

Skład Trefla Gdańsk: Ruben Schott (11), Pablo Crer (7), Bartosz Filipiak (16), Paweł Halaba (2), Bartłomiej Mordyl (3), Marcin Janusz (1), Marcin Olenderek (libero) - Fabian Majcherski (libero), Dawid Pawlun, Kewin Sasak (1), Mateusz Janikowski, Karol Urbanowicz, Wojciech Grzyb, Szymon Jakubiszak (4)