PORAŻKA JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA W BEŁCHATOWIE 22/08/2020

Jastrzębski Węgiel przegrał ze Skrą Bełchatów 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 13:25) w meczu otwierającym Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów.

Początek wczorajszego spotkania należał do gospodarzy, którzy zdobyli dwa pierwsze punkty, a następnie wykorzystując błędy jastrzębian powiększyli swoją przewagę do czterech oczek (8:12). Z biegiem czasu miejscowi też zaczęli się mylić co skwapliwie wykorzystali podopieczni Luka Reynoldsa (14:15, 17:16). Bełchatowianie jeszcze raz odskoczyli (18:20), ale jastrzębianie nie odpuścili i za sprawą dobrej zagrywki Jakuba Buckiego wygrali pierwszego seta do 24.

Po wyrównanym początku drugiej partii bełchatowanie dzięki skutecznej grze blokiem zyskali sobie kilka punktów przewagi (9:13, 10:15). Przy zagrywce Buckiego nasz zespół nieco odrobił straty, ale to nie wystarczyło, by wygrać tę osłonę.

Trzeci set był już o wiele bardziej wyrównany (9:11, 15:17, 21:20). Niestety w końcówce gospodarze przy zagrywce Karola Kłosa wygrali kilka akcji z rzędu i cały set do 22.

Gdy na początku czwartej części meczu dwa skuteczne ataki Rafała Szymury dały naszej drużynie prowadzenie, nic nie wskazywało na to, że ta odsłona będzie przebiegać pod wyraźne dyktando miejscowych. Niestety dobre zagrywki Norberta Hubera i Dušana Petkovicia dały Skrze sześciopunktowy zapas (4:10). Co więcej nasi siatkarze zaczęli popełniać seryjnie błędy co przełożyło się na wynik (12:20). Seta i mecz zakończył autowy atak Jakuba Buckiego.

Skład Jastrzębskiego Węgla: Yacine Louati (10), Mohamed Al Hachdadi (6), Jurij Gładyr (5), Eemi Tervaportti, Michał Szalacha (11), Tomasz Fornal (7), Jakub Popiwczak (libero) - Jakub Bucki (10), Michał Gierżot, Łukasz Wiśniewski (1), Lukas Kampa (1), Rafał Szymura (3)

Skład Skry Bełchatów: Karol Kłos (11), Milan Katić (10), Milad Ebadipour (9), Dušan Petković (25), Grzegorz Łomacz (2), Mateusz Bieniek (5), Kacper Piechocki (libero) - Bartosz Filipiak, Mihajlo Mitić, Mikołaj Sawicki (1), Norbert Huber (2)

W dzisiejszym pojedynku o trzecie miejsce siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzą się z Aluronem CMC Zawiercie, który przegrał z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle - 1:3 (25:21, 27:29, 20:25, 22:25).