GIGANCI SIATKÓWKI - JASTRZĘBSKI W FINALE 30/08/2020

Jastrzębski Węgiel pokonał Vervę Warszawa 3:2 (20:25, 18;25, 28:26, 25:18, 15:11) w meczu półfinałowym turnieju Tauron Giganci Siatkówki, który rozgrywany jest Kępnie.

W spotkanie lepiej weszli jastrzębianie, którzy szybko objęli dwupunktowe prowadzenie (3:1). Później jednak zespół ze stolicy przejął inicjatywę, w czym wydatnie pomagali im nasi siatkarze, popełniający sporą liczbę błędów własnych (10:14, 16:22). Seta zakończył skuteczny atak z przechodzącej piłki Andrzeja Wrony.

Druga odsłona od początku do końca przebiegała pod dyktando Vervy (2:4, 8:12, 10:15), a ostatni punkt zdobył asem serwisowym adept Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Bartosz Kwolek.

W trzeciej partii początkowo ton gry nadawali warszawianie (0:3), ale z biegiem czasu gra się wyrównała, chociaż ze wskazaniem na rywali jastrzębskich siatkarzy (9:9, 14:17, 18:18, 22:24). W ostatnim fragmencie gry jastrzębianie zagrali koncertowo, najpierw doprowadzając do remisu (24:24), a następnie przychylając losy tej części meczu na swoją korzyść.

'Ucieczka spod topora' dała nowy impuls w poczynania naszego zespołu, który w czwartym secie w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie (4:2, 11:7, 19:13). W polu zagrywki świetnie prezentował się Tomasz Fornal, a w ataku Rafał Szymura. Ostatni punkt nasz zespół zdobył po autowej zagrywce Jana Fornala - starszego brata wspomnianego już gracza Jastrzębskiego Węgla, Tomasza.

Tie-break rozpoczął się od walki punkt za punkt, następnie siatkarze Vervy odskoczyli na dwa punkty (4:6) i tę przewagę utrzymali do zmiany stron (6:8). Jednak wtedy jastrzębianie przeszli do natarcia i m.in. dzięki świetnej grze MVP tego pojedynku - Rafała Szymury zdobyli cztery punkty z rzędu (10:8). To najwyraźniej podłamało rywali, bowiem jastrzębianie bez większych problemów dowieźli wygraną w secie i w całym meczu do końca. Ostatni punkt zdobył Lukas Kampa, atakując z przechodzącej piłki.

W dzisiejszym finale podopieczni Luke'a Reynoldsa zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów, która w drugim pólfinale ograła Trefla Gdańsk 3:1 (25:20, 25:11, 14:25, 25:14).

Skład Jastrzębskiego Węgla: Yacine Louati (2), Łukasz Wiśniewski (8), Lukas Kampa (3), Mohamed Al Hachdadi (4), Jurij Gładyr (8), Tomasz Fornal (17), Jakub Popiwczak (libero) - Jakub Bucki (6), Patryk Cichosz-Dzyga, Rafał Szymura (16)

Skład Vervy Warszawa: Bartosz Kwolek (21), Ángel Trinidad de Haro (4), Adam Wrona (5), Piotr Nowakowski (8), Michał Superlak (20), Artur Szalpuk (11), Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Kowalczyk (3), Jan Fornal (4), Michał Kozłowski