GIGANCI SIATKÓWKI - TRIUMF JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA 31/08/2020

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali turniej Tauron Giganci Siatkówki, który rozegrano w miniony weekend w Kępnie.
We wczorajszym finale podopieczni Luke'a Reynoldsa pokonali Skrę Bełchatów - 3:2 (25:20, 15:25, 25:21, 23:25, 16:14).

Początek spotkania był wyrównany, ale z biegiem czasu inicjatywę przejęli gracze JW (14:12, 18:15, 20:16) i pewnie wygrali seta do 20. Ostatni punkt jastrzębianom sprezentował Bartosz Filipak, psując zagrywkę.

W drugiej odsłonie obraz gry miał zgoła odmienny przebieg. To bełchatowianie przeważali, będąc lepszymi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (5:9, 10:14, 12:20).

Trzecia partia była już bardziej wyrównana, nie tylko za sprawą dobrych akcji, ale i sporej ilości błędów po obu stronach siatki (8:5, 13:13, 20:17). Ostatecznie nasz zespół wygrał do 20, a ostatni punkt na swoje konto zapisał Rafał Szymura.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Skry (0:3), ale po chwili to jastrzębianie byli na prowadzeniu (7:5). Od tego momentu żaden z zespołów nie 'odskoczył' na więcej niż dwa punkty (9:9, 14:15, 15:15, 18:19, 20:19). W końcówce bardziej skuteczni byli bełchatowianie, a do tie-breaka doprowadził precyzyjnym atakiem Milad Ebadipour.

Set prawdy początkowo ułożył się po myśli naszego zespołu (5:3, 9:5). Jednak z biegiem czasu rywale zaczęli odrabiać straty (9:7, 13:12), ostatecznie doprowadzając do remisu (14:14). Ostatnie dwie akcje zakończyły się jednak wygraną siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, a punkt na wagę zwycięstwa zdobył Rafał Szymura.

MVP meczu wybrany został Tomasz Fornal.

Skład Jastrzębskiego Węgla: Jakub Bucki (20), Lukas Kampa (1), Jurij Gładyr (5), Patryk Cichosz-Dzyga (5), Tomasz Fornal (16), Rafał Szymura (19), Jakub Popiwczak (libero) - Łukasz Wiśniewski (10), Stanisław Wawrzyńczyk (1)

Skład Skry Bełchatów: Karol Kłos (8), Milan Katić (9), Milad Ebadipour (22), Grzegorz Łomacz (2), Dušan Petković (19), Norbert Huber (15), Robert Milczarek (libero) - Bartosz Filipiak (1), Kacper Piechocki (1), Mateusz Beniek, Mihajlo Mitić

Przypomnijmy, że przed rokiem drużyna z Jastrzębia-Zdroju, prowadzona wtedy przez Roberto Santiliego, również triumfowała w Kępnie, tyle że wówczas mierzyła swoje siły z włoskimi ekipami Power Volley Milano oraz Gas Sales Piacenza Volley.