WYGRANA NA WAGĘ DRUGIEGO MIEJSCA 22/02/2021

W niedzielnym meczu XXV kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0 (29:27, 25:18, 25:15) i zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli przed rundą play off.

Początek meczu w Radomiu należał do naszej drużyny. Najpierw jastrzębianie popisali się udanym blokiem, a następnie zbudowali większą przewagę za sprawą świetnych serwów Mohameda Al Hachdadiego (3:0). Od stanu 6:3 zespół Cerradu Enei Czarnych Radom zaczął kończyć swoje kontry (Dawid Konarski), czego efektem był wynik 6:5. Sytuację na boisku uspokoił atakiem Jurij Gładyr, a następnie nasz zespół przycisnął rywali zagrywką (Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski), dzięki czemu nasz zespół uzyskał czteropunktową zaliczkę (14:10). Radomianie odpowiedzieli tym samym. Dwa asy serwisowe Wiktora Josifowa skutkowały zmniejszeniem prowadzenia do jednego punktu (15:14). Po czasie wziętym przez trenera Andreę Gardiniego gospodarze wyrównali stan seta po 15. W tym momencie dał o sobie znać Fornal, który najpierw zwieńczył akcję z szóstej strefy, a następnie zatrzymał blokiem Bartosza Firszta (17:15). Radomska ekipa ponownie zniwelowała jednak straty. Jastrzębianie ponownie 'odskoczyli' (20:18, 22:20), ale i tym razem nie mający nic do stracenia radomianie doprowadzili do remisu (22:22). Co więcej gospodarze mieli w górze piłkę na skończenie seta, ale na szczęście bez pomyślnego rezultatu. Potem to nasi siatkarze mieli kilka setboli. Wykorzystali dopiero czwartego, wygrywając pierwszą odsłonę do 27.

Początkowy fragment drugiego seta to wymiana ciosów z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. W ich szeregach pewnie na środku prezentował się Michał Ostrowski. As serwisowy Lukasa Kampy dał naszej drużynie prowadzenie 6:5. Dwie skuteczne akcja Kampy przez środek z Gładyrem sprawiły, że zyskaliśmy dwupunktową przewagę (8:6). As Dawida Konarskiego wyrównał stan seta po 9. Dzięki skuteczności w kontrataku Yacina Loautiego goście ponownie 'odskoczyli' rywalom na dwa 'oczka' (13:11). Od stanu 15:14 dla radomianie zaczęli popełniać proste błędy w ataku, które skutkowały rezultatem 17:14. Po czasie wziętym przez szkoleniowca gospodarzy Gładyr dołożył asa serwisowego (18:14). W naszym zespole świetnie w ofensywie prezentował się Fornal (20:15). Al Hachdadi chyba pozazdrościł Gladyrowi i sam również popisał się punktową zagrywką (21:15). Jednostronnego seta zakończył 'kiwką' na czystej siatce Louati (25:18).

Trzecia część spotkania zaczęła się od prowadzenia gospodarzy (0:2), ale następny punkt zdobył mocnym atakiem Al Hachdadi, a następnie Fornal obił ręce blokujących radomian. As Fornala był równoznaczny z wynikiem 4:3 dla JW. Nieporozumienie w rozegraniu po naszej stronie odwróciło wynik seta na korzyść radomian, ale as Louatiego ponownie wyprowadził Jastrzębski Węgiel na prowadzenie (8:7). Zaraz potem Lucas Lóh wyraźnie pomylił się w ofensywie. Kiedy MVP tego pojedynku Tomasz Fornal w swoim stylu 'oszukał' radomski blok, na tablicy pojawił się wynik 10:7. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego do końca utrzymali koncentrację i rozstrzygnęli trzecią partię i cały mecz na swoją korzyść.

Skład Jastrzębskiego Węgla: Mohamed Al Hachdadi (13), Tomasz Fornal (18), Łukasz Wiśniewski (6), Lukas Kampa (4), Yacine Louati (12), Jurij Gładyr (6), Jakub Popiwczak (libero) - Grzegorz Kosok

Skład Asseco Resovii Rzeszów: Bartosz Firszt (3), Michał Ostrowski (7), Dawid Konarski (10), Lucas Lóh (8), Wiktor Josifow (5), Michał Kędzierski (3), Mateusz Masłowski (libero) - Daniel Gąsior (2), Brenden Sander (2), Bartosz Zrajkowski, Maciej Nowosiak (libero)