PŚ W WIŚLE - DANIEL ANDRE TANDE NAJLEPSZY 24/11/2019

Norweg Daniel Andre Tande wygrał pierwszy w tym sezonie indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, który został rozegrany dzisiaj na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.
Pozostałe miejsca na podium zajęli Słoweniec Anze Lanisek oraz Kamil Stoch.

Niestety, żaden z zawodników WSS Wisła nie zdołał awansować do finałowej serii. Paweł Wąsek zajął trzydzieste dziewiąte, a Aleksander Zniszczoł - czterdzieste czwarte miejsce.
Największa nadzieja miejscowych kibiców na dobry wynik, Piotr Żyła zanotował groźnie wyglądający upadek przy lądowaniu. Na szczęście popularny 'Wiewiór' o własnych siłach opuścił zeskok. Ostatecznie czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2018/2019 został sklasyfikowany na trzydziestej piątej pozycji.

44 Aleksander Zniszczoł Polska 66,0 pkt. 103,0 m

Wypowiedzi po zawodach (zebrała Anna Karczewska / PZN)

Daniel Andre Tande
 - To był bardzo wymagający konkurs szczególnie dla jury, ale zrobili oni wszystko jak najlepiej. Ja zrealizowałem swoje zadanie, oddałem dobre skoki i jestem zadowolony z wygranej/

Anze Lanisek
 - To był dla mnie bardzo dobry konkurs. Sędziowie ze swojej strony wykonali również bardzo dobrą pracę. Nie chcieli pozwolić na zbyt długie skoki, dbali o nas, dzięki czemu skoki były bezpieczne/

Kamil Stoch
- Był to trudny konkurs, zwłaszcza dla jury. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło i na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, Cieszę się, że w tych trudnych warunkach mogłem oddać dwa równe skoki i teraz mogę cieszyć się z miejsca na podium, bo równie dobrze można było skończyć dzisiejsze zawody poza “30”. Podczas loteryjnych warunków wszystko jest możliwe. Ten drugi skok był solidny, natomiast coś mi w nim nie zagrało, bo można było zrobić coś lepiej. W życiu bym nie przypuszczał, że skok ten da mi podium. Pierwszy skok wydawał mi się super, z niego byłem bardzo zadowolony, ale koniec końców wylądowałem poza dziesiątką.

Stanisław Szymanik (lekarz zawodów)
- Piotr Żyła podczas dzisiejszego upadku doznał powierzchownych stłuczeń i otarć naskórka, głównie w okolicy twarzoczaszki. Niezbędne zaopatrzenie medyczne zostało wykonane na miejscu. W tej chwili Piotr nie wymaga dalszej diagnostyki.