DOBRY, ALE PRZEGRANY MECZ W GDYNI 27/02/2021

W pierwszym meczu rundy wiosennej Fortuna I Ligi GKS 1962 Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Arką Gdynia 0:1 (0:1).

Pierwsza połowa była całkiem dobra w wykonaniu podopiecznych Pawła Ściebury. Jastrzębianie często utrzymywali się z piłką na połowie przeciwnika i kreowali akcje, lecz brakowało ostatniego, celnego podania. W 12. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, choć wcześniej to Daniel Feruga był bliski zdobycia gola. Nasz kapitan uderzył z rzutu wolnego, a piłka odbiła się od poprzeczki i prawdopodobnie nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Po kilkunastu sekundach gospodarze wznowili grę od rzutu wolnego w  środkowej części boiska (choć rozpoczęli, gdy piłka jeszcze się toczyła) i wykorzystali błąd naszej defensywy. Maciejowi Rosołkowi nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki. Jednobramkowe prowadzenie Arka utrzymała do końca pierwszej połowy, choć wcale nie musiało tak być. W 39. minucie w pole karne dośrodkował bardzo aktywny tego dnia Farid Ali, którego gdynianie bardzo często musieli zatrzymywać faulem. Do piłki doszedł Dominik Kulawiak, zgrał do Jakuba Apolinarskiego, a ten skierował piłkę w kierunku bramki, gdzie fantastyczna interwencją końcami palców popisał się Daniel Kajzer. Trzeba jednak oddać, że również gospodarze mieli jeszcze przynajmniej jedną dobrą okazję do podwyższenia rezultatu, której nie wykorzystali.

Druga połowa również była bardzo pozytywna w wykonaniu przyjezdnych. To nasi zawodnicy byli bliżsi zdobycia wyrównującego gola, aniżeli gospodarze strzelenia drugiego. W 53. minucie ponownie dobrze z rzutu wolnego przymierzył Feruga, ale Kajzer zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Po kornerze golkiper Arki kolejny raz musiał się wykazać, tym razem po uderzeniu Marka Mroza. Po upływie kolejnych kilkudziesięciu sekund piłka zatrzepotała w siatce po uderzeniu Daniela Rumina, lecz sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, chociaż nasz zespół cały czas dążył do wyrównania i co najważniejsze, przeważał na boisku. Kolejną sytuację stworzył w 73. minucie, a w dobrej okazji znalazł się Aleksander Komor, lecz nie trafił w piłkę. Osiem minut później ponownie dobrą interwencją popisał się Kajzer, który zdołał zatrzymać kąśliwe dośrodkowanie Kamila Jadacha. Jeśli chodzi o ofensywne poczynania Arki, to za komentarz niech wystarczy fakt, że Mariusz Pawełek w drugiej połowie był praktycznie bezrobotny.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę, 6 marca, kiedy to przy Harcerskiej zmierzy się z Koroną Kielce. Początek spotkania o godzinie 14:30.

Bramka: Maciej Rosołek (12)

Sklad GKS 1962 Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski - Jakub Apolinarski (74. Kamil Jadach), Lukáš Bielák, Daniel Feruga, Marek Mróz (81. Łukasz Zejdler), Farid Ali - Daniel Rumin (81. Daniel Szczepan)

Sklad Arki Gdynia: Daniel Kajzer - Fabian Hiszpański (57. Artur Siemaszko), Adam Danch, Michał Marcjanik, Arkadiusz Kasperkiewicz, Luis Valcarce - Christian Alemán (56. Marcus Vinícius), Paweł Sasin (72. Mikołaj Łabojko), Adam Deja, Mateusz Żebrowski - Maciej Rosołek (90. Kacper Skóra)